top of page
  • Yazarın fotoğrafıAtamert Akpınar

Ülkemizde Ipl Cihazları

Ipl Epilasyon Cihazlarının Ülkemizde Kullanılması ve Çeşitleri

Ipl cihazlar, yani Türkçe açılımı olan ' yoğunlaştırılmış atışlı ışık ' ülkemizde işletmelerce en yoğun kullanılan epilasyon sistemidir. Bunun başlıca sebebi Sağlık Bakanlığı yani devlet neslinde yasal bir cihaz olmasındandır. Cilt yanığı riskinin düşük olması, üretim pazarının hem Türkiye'de hem de Çin'de geniş olması, satış maliyetlerinin diğer sistemli cihazlardan ucuz olması (diode, alexandrite vb.), güzellik salonları ve kuaförlerin hatta kliniklerinde kullanmasındaki en önemli sebeplerdendir. Ipl Epilasyon Cihazlarının ilk olarak Çin'de üretilmeye başlandığını belirtebiliriz. Fakat 2010 yıllarında Türk firmalar da bu cihazları ülkemizde üretebildi ve hem ülkemizde hem de dünya pazarında söz sahibi olmayı başarmıştır. Bu durum ise ülkemizde epilasyon yapılmasını yaygınlaştırmış ve genellikle kadın çalışanlara istihdam sağlamasına olanak kılmıştır. Peki bu Ipl Epilasyon Cihazlarının Çeşitleri Nelerdir?


Buz Başlıklı Ipl Epilasyon Cihazları

Aslında birbirlerinden farklı kılan en önemli özellikleri cildi korumak için tasarlanan soğutma sistemleridir. Günümüz teknolojisinde , işlem gören kişinin en rahat ve en konforlu bir şekilde epilasyon işlemi alması için tasarlanan soğutma sistemleri oldukça gelişmiştir. Buz başlıklı Ipl Epilasyon cihazlarında cilde temas eden atış başlığında soğutma olarak genellikle ‘Peltier ' kullanılır. Bu Peltier termoelektrik sistem olarak çalışarak elektrik enerjisini ısı enerjisini çevirir. Yani cihazı soğutan su yardımıyla cilde temas eden kristali soğutarak cilde buz etkisi vermektedir. Buda uygulama yapılan kişide acı hissini minimum hale getirerek konforlu bir işlem alabilmesini sağlar. Uygulama yapan kişi için ise hafif başlığı ile yormadan ve hızlı bir şekilde işlem almaya sağlayan bu cihazlar en çok tercih edilen cihazların başında gelmektedir. Başlık atışının hızlı olması sayesinde jel veya masaj yağı yardımıyla çalışarak kullanıcıyı kısa sürede epilasyon yapma imkânı sağlar.


Soğuk Hava Üflemeli Ipl Epilasyon Cihazları

Diğer Ipl epilasyon çeşidi olan bu cihazlar da soğuk hava üfleme mantığı ile soğutma yaparak cildi korumaktadır. Daha detaylı bilgi verecek olursak cihazın içinde bulunan soğuk hava motoru üfleme yaparak soğutma haznesinin içinden geçen hava başlığa ulaşır ve bir yandan kıl kökünü patlatmak için atış yapılarak ısıtılan cilt gelen soğuk havayla soğur ve korunmuş olur. Atış başlığının ucuna takılan silikon problar ise hem atış anındaki ışının hem de gelen soğuk havanın kayba uğramaması için tasarlanmıştır. Kişiye özel değiştirme özelliği ile sağlık ve hijyen açısından önemli olan bu silikonlar ısıya dayanıklı üretilir ve erime yapmaz.


Ülkemizde son gelişen teknoloji ile iki sistemi bir cihazda da görmek mümkün. Hem buz başlık hem de soğuk hava üfleyen başlıklar kullanılarak üretilen bu cihazlar da kullanıcılarına seçenek olarak sunulmaktadır.


Biz de SHOW LAZER ailesi olarak siz değerli iş ortaklarımıza en kaliteli cihazları en uygun fiyata sunarak yıllardır gelen tecrübemiz ile bu pazarda yerimizi almaktayız.208 görüntüleme0 yorum
bottom of page