top of page
  • Yazarın fotoğrafıEnis Yıldız

Doğru Epilasyon Cihazı Nasıl Seçilir?

Ülkemizde çok fazla firma cihaz üretmektedir. Bunun yanında birçok farklı çeşit epilasyon cihazları ve birçok farklı çeşit başlık yapıları vardır. Peki biz ne yapacağız? Hangi firma ile çalışacağız? Kimlere güveneceğiz? En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi? Cihazlar arasından neden fiyat uçurumları var? Bu yazımızda bu ve bunun gibi lazer cihazı almak isteyenleri bezdiren ,onları yoran soruları cevaplayacağız.

 

Daha önceki yazılarda belirttiğimiz gibi 3 tip lazer epilasyon cihazı vardır.

Alexandrite Lazer: 755 nm dalga boyuna sahip olan epilasyon lazeri sektörümüzdeki en güçlü ve sonuçları en iyi olan lazerdir. Kullanımı sadece hastaneler ve kliniklerde serbesttir. Piyasadaki en yüksek fiyatlı lazerdir. Yeni başlayan ve daha ekonomik seans ücretleri belirleyecek kullanıcılar için tercih edilmez. Teknik servis maliyetleri fazladır. Seans ücretleri yüksektir.

Diode lazer: 808 nm dalga boyuna sahip lazerin bar sayısı ve kalitesine göre gücü ve sonucu değişmektedir. Diode lazer alınırken dikkat edilmesi gereken nokta başlık kalitesidir. Bar sayısı çok ve yüksek bar gücüne sahip lazerler kullanılmalıdır. Piyasadaki ucuz ve kalitesiz Diode Lazerler kıl köklerini bitirmek yerine daha fazla arttırmaktadır. Özellikle 2. El alınacak Diode lazerler iyi bir şekilde incelenmelidir. Barlarında oluşacak en ufak yanık, sizi çok ciddi maddi hasarlara uğratabilir. Kullanımı sadece hastaneler ve kliniklerde serbesttir.


IPL Epilasyon Cihazı: 755 – 808 – 1604 nm hibrit dalga boyuna sahip lazerler piyasadaki en çok satılan ve kullanılan lazerlerdir. Uygun fiyatları ve %80 dökülme garantisi veren IPL cihazları son zamanlarda tüm güzellik salonlarının gözdesi olmuştur. Ancak ülkemizde çok güçsüz kalitesiz IPL cihazları vardır. IPL cihazları alınırken maksimum güçleri sorulmalı, başlık kalitesine ve hafifliğine dikkat edilmelidir. Merdiven altı ne olduğu belirsiz firmalardan kesinlikle IPL alınmamalıdır. Arıza durumunda en hızlı ve en güvenilir hizmeti verebilecek firmalar tercih edilmelidir.

Lazer alacağınız firmayı seçerken firmanın kaç yıldır hizmet verdiğini, çalışan insanların ne üzerine uzman olduklarını, teknik servis ağlarınız sormanız gerekmektedir. Daha önce çalıştıkları müşterilerden referans istemelisiniz. Lazer ciddi bir iştir ve sadece profesyonel firmalar ve şahıslar gerçek güçlü lazer üretebilirler.


Lazerler arasındaki fiyat farkı içerisinde kullanılan power supply, kavite ortamındaki sarf malzemeler ve elektronik işlemcilerin farklılığına göre değişir. Her zaman alacağınız lazerin tüm detaylarını sorup incelemeniz, bilmediğiniz yerlerde internette detaylı araştırma yapmanızı öneririz.


Yeni başlayacaklar ve en iyi sonucu en ekonomik şekilde almak isteyenlere tavsiyemiz IPL cihazlarından yana olacaktır. Doğru firmalardan doğru IPL cihazlarını aldığınızda çok uzun süreler boyunca müşterilerinize en iyi hizmeti vereceğinizden eminiz.


Sizler için en iyi lazeri ve servisi sunmaktayız. Aklınıza takılan her soru ve sorunda bizi arayabilirsiniz.


bottom of page