top of page
 • Yazarın fotoğrafıAtamert Akpınar

Cilt Bakımı İşlem Aşamaları

Cilt bakım cihazları adlı yazımızda size cilt bakımı cihazlarından ve başlıklarından bahsetmiştik. Bu yazımızda sizlere faydalı olabilecek uygulama ve işlem aşamalarından bahsedeceğiz.


Detaylı bir cilt bakımı işlemi için minimum 1, maksimum 1,5 saat süre ayrılmalıdır.


 • Öncelikle İşlem için uygun steril ortam hazırlanır.

 • Lup başlık (aydınlatma) yardımı ile uzman cilt analizini yapar. Bu arada İşlem de kullanacağı buhar için Vapazorun içine distile su koyularak buhar için çalıştırılır. (Ortalama 5-10 dk kaynama süresi) Cilt tipine uygun olan kabin ürünleri hazırlanır.


 • Müşteriye detaylı bilgi verildikten sonra cilt tipine uygun temizleme solüsyonu Flamatör yardımı ile cilde yedirilerek tek kullanımlık kullan at havlu ve su ile arındırılarak temizlenir.


 • Cilt tam anlamıyla temizlendikten sonra Vapazor (Buhar) çeneden yukarıya doğru 10 cm geriden verilerek cilt gözeneklerinin açılması sağlanır. (Ortalama 5 dk.). Buhar kapatılmadan Komedon ve Ultrasonik Spatula yardımı ile siyah nokta ve milla temizliği yapılır. Bu işlemden sonra buhar kapatılır.


 • Cilt yapısına uygun peeling ile ciltteki ölü deri tabakasının atılması sağlanır. Kullan-at havlu ile tekrar su yardımıyla cilt temizlenir.


 • Vakkum Başlık ile cilt altında kalan yağ tabakası solüsyonlar ile birlikte vakumlanması sağlanır. (Dikkat: Vakumu cilde götürmeden önce kendi cildinizde vakumlama seviyesini ayarlayınız) • Cilde uygun A veya C vitamini Galvaniz Başlık yardımıyla cilt gözeneklerinden mini elektrik akımı ile cilt altına emilimi sağlanır. Bu işlem sonrasında vitaminlerin daha iyi emilimi için 1 dk. boyunca el yardımı ile cilde masaj yapılır. • Cilde uygun genellikle soğutucu ve sakinleştirici özelliği olan maske cilde uygulanır. (Bekleme süresi min.10 dk.) Tekrar kullan-at havlu ve su yardımı ile maske ciltten arındırılır. Sorunlu ciltlerde (sivilceli) yüze dudak açıkta kalacak şekilde sargı bezi yerleştirilir.


 • Yüksek Frekans başlığı ile cilde gönderilecek uygun elektrik akımı düzeyi ayarlandıktan sonra sargı bezinin üzerinden cilde temas ettirilmeden tek bir bölgede minimum 8 sn. gezdirilecek şekilde cildin tamamına uygulanır. Vapazor (Buhar) tekrar çalıştırılacak buhar tipi ozon buharına çevrilmelidir. • Cilde uygun nemlendirici Cilt tamamına sürülür. Yine çeneden 10 cm geriden olacak şekilde cilde ozon buharı verilerek sürülen nemlendirici 5 dk. boyunca cilde masaj yardımıyla yedirilerek cilt gözeneklerinin sıkılaşması ve kapatılması sağlanır.


 • Oksijen sprey başlığı ile gözler disk pamuğu yardımıyla kapatılarak 5 cm geriden tonikleme işlemi yapılır. Uygun nemlendirici ile minimum 10 dk. dekolte bölgesinden başlanacak şekilde cilt masajı uygulanır.
 • Müşteriye evinde göstermesi gereken hijyen bilgi verilerek (yastık, çarşaf, kıyafet değiştirmesi gibi) işlem bitirilir.


Cilt Bakımı işlemi 28- 30 günde bir uygulanması gereken periyodik bir işlemdir. Düzenli uygulama yapıldığı takdirde cilt gözeneklerinde sıkılaşma, iki üç renk tonlamasının tek bir renge bürünmesi, sonradan oluşan güneş lekeleri, doğum lekeleri, sivilce izleri maksimum derecede açılarak daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlanır. Ayrıca cilt hücreleri yenilenerek genç hücre oluşumuna katkıda bulunmaktadır. Daha genç ve daha gülen ciltler için cilt bakımı şarttır.


Cilt Bakımı Cihazları ve eğitimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page