top of page
  • Yazarın fotoğrafıAtamert Akpınar

IPL Epilasyon nedir?IPL 'in açılımı “intense pulsed Light" tır. Türkçesi “yoğunlaştırılmış atışlı ışık " anlamına gelir. Bu isimi almasının sebebi oldukça yoğun ve hassas ışık atışları yaparak ve tüylerin köküne ulaşarak müdahale etmesindendir. Lazerde tek bir renkte ve dalga boyundaki ışık tek bir ışık halinde uygulanır. IPL' de ise farklı dalga boyundaki ışınlarla beyaz bir flaş oluşturulur böylelikle IPL ' de tek atışta daha geniş bir alana uygulama yapılabilir, sonuç olarak IPL uygulaması daha kısa sürmektedir. Tabi ki IPL cihazının başladığının atış alanı cm² sine göre değişim göstermektedir. Ülkemizde 3cm² ile 7cm² arasında atış alanı olan başlıklar kullanılmaktadır.

IPL CIHAZININ ÇALIŞMA MANTIĞI

IPL cihazları yoğunlaştırılmış enerji ile beyaz flaş ışık oluşturarak uygulama yapılan bölgedeki kılı odaklar ve bu renk molekülü sayesinde kılın ucundan kıl köküne kadar ısı enerjisi uygulamaktadır. Bu olay bazı güçlü cihazlarda yeterince ışık enerjisi oluşturularak kıl folikülünün hücrelerine kadar etki etmektedir. Bu işlem kıl kökünü yok ederek kılın büyümesini duraklatır ve belirlenmiş seanslar ile atışlar yapılarak yok etmektedir buda uygulama yapılan kişide pürüzsüz bir cilde kavuşulmasına sebep olmaktadır.

 

IPL CIHAZIN AVANTAJLARI

• IPL uygulamasında atışlar daha büyük bir alanı kapsadığından uygulama süresi lazere göre daha kısa olacaktır.

• lazerin sarf gideri ve cihaz maliyetleri yüksek olduğundan IPL teknolojisi daha ekonomiktir.

• lazere göre çok daha Acısız ve konforludur.

• IPL teknolojisinde Konfor ve rahatlık daha sıklıkta kullanıldığından uygulama yapılan bölgeye ekstre soğutma sistemleri ile korunarak daha güvenli bir epilasyon imkânı sağlamaktadır.

 

SHOW ICE


Bizde SHOW ICE IPL EPİLASYON cihazımızda 5cm² atış alanı kullanarak kullanıcılarımıza daha kısa sürede epilasyon yapma imkânı sağlamaktayız.

Başlığındaki Entegre bu sistemimiz sayesinde çok daha risksiz ve yanık riski olmadan epilasyon yapma imkânı sunuyoruz yerli üretimin gururu Türk Mühendisler tarafından üretilen Show Ice gösterişli tasarıma ve bu sistemi ile alıcılarının güldürmekte ve kazançlarına kazanç katarak güzellik sektöründe Öncü firmalar arasında olmaya devam etmektedir.


72 görüntüleme0 yorum
bottom of page