top of page
 • Yazarın fotoğrafıMuharrem Demir

Q-SWITCH LAZER


Cildimiz, deri görünümünün en önemli dış organıdır. Cilde uygulanan aşırı yoğun ışık, fazla güneşte kalmak, yaşlılık, doğum ve ameliyat lekeleri, istenmeyen kazalar, sinir ve strese bağlı akneler cildimizde istemediğimiz lekeleri beraberinde getirmektedir. Dünya teknolojisinin her geçen gün ilerleme kaydetmesiyle birlikte istenmeyen lekelerin tedavisini lazer sektörünün yenilikçi teknolojisi, Q-SWITCH lazerle yapmak mümkün. 

Q-switch lazer teknolojisi tekniğiyle, vücuda gönderilen lazer ışını ciltteki hasarlı bölgeyi tedavi ederken spot alanı dışına çıkmamakta ve çevre dokuya hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Q-switch teknolojisi ‘’piko’’ segmentindeki cihazlara oranla daha fazla tercih edilen, güzellik sektörünün olmazsa olmazlarındadır.

Q-switch lazer diğer lazerden tamamen farklı olarak minimal sürelerde (milisaniye) çok güçlü atım yapabilen, istenilen hasarlı bölge hedefini milisaniye seviyesinde ulaşan ve seçiciliği maksimuma ulaştıran son teknoloji bir lazer cihazıdır.

Q-Switch Lazerin Kullanım Alanları

Q-switch lazer başta leke tedavisi ve dövme silme olmakla birlikte farklı alanlarda ve farklı tedavilerde kullanılmaktadır. Bunlar;

 • Kalıcı dövmeler,

 • Sivilce ve akneler,

 • Yaşlılığa bağlı lekeler,

 • Doğum sonrası çatlaklar,

 • Çiller,

 • Güneş yanıkları,

 • Ameliyat lekeleri,

 • Kaza izleri

 • Yağ bezelerini kaybetmek,

 • Tırnak mantarları,

gibi alanlarda bilinen ve yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemleridir.


Q-Switch Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Leke tedavilerinde oldukça sık kullanılan Q-switch lazer yönteminin tedavi sonrası uyulması gereken madde;

*Tedavi sonrası güneşten korunmalı hatta mümkün olursa güneşe hiçbir şekilde maruz kalınmamalıdır. Güneşe çıkılması durumunda uygulama yapılan bölge ve çevresine güneş kremi yöntemiyle koruma altına alınmalıdır.

Q-switch lazer teknolojisiyle tedavi altına alınan hastaların geneli kış aylarını seçmektedir. Ayrıca tüm lazer tedavilerinden sonra olduğu gibi Q-switch lazer sonrası da yatıştırıcı ve soğuk etkisi yüksek olan kremler kullanmaya özen gösterilmelidir.

 

Q-Switch lazer yöntemi ile dövme silme işlemi

Q-switch lazer yöntemiyle minimal sürelerde hasarlı alana yapılan güçlü atışlar dövme silme alanında oldukça potansiyel olarak kullanılır. Vücuda uygulanan dövme mürekkebinin rengi ve kalıtsal yapısı gereği Q-switch lazer ile yapılan atımlarla parçalanır ve dövme minik parçacıklar halinde vücuttan zamanla atılmış olur. Dövme silme işleminin gerçekleşmesinin ardından dövme önce solgun renklere ulaşır daha sonra tamamen rengini kaybeder. Birçok kişinin merak ettiği dövme silme işleminin ardından uygulama yapılan bölgenin eski temiz dokusuna dönüşüp dönüşmeyeceğidir. Öncelikle yapılan dövmenin kalitesi ve kullanılan mürekkebin kalitesi dövme silme işleminin ve vücuttan atılmasını zorlaştırır. Güçlü ve kaliteli kullanılan mürekkepler uygulama yaptıran kişinin vücuduyla uyumlu olması halinde tamamen silinmesi ve eski formunu alması zor bir durumdur.

Dövme silme işleminin ağrılı ve acılı olacağını düşünen hastaların uygulama yapıldıktan sonra beklediklerinden daha az canlarının yandığı gözlemlenmiştir. Uygulama yapılan alana soğutucu ve anestezik kremler uygulandığı taktirde acı ve ağrı hissi minimum seviyelerine ulaşmış olur.


Not olarak şunu belirtmeliyim ki dövme silme işleminin ardından vücudunuzda az miktarda da olsa yara izi ya da lekeler kalabilir. Bu işlemi yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız varsa alerjik reaksiyonları önlemek adına tedbirler almanızı önermekteyiz.

Bizde firmamız bünyesinde son teknoloji Q-switch lazerleri sizlere sunmaktayız. Aynı zamanda Q-switch lazer ile alakalı teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır. Tüm başlık değişimleri, cihaz arızaları için bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha fazla ve detaylı bilgi için arayın.


Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page