top of page
  • Yazarın fotoğrafıMuharrem Demir

Salonların Yeni Gözdesi Hydrafacial?


Güzellik ve bakım sektöründe her geçen gün metot ortaya çıkıyor. Günümüzde cilt lekelerini gidermek ve cildi derinlemesine temizlemek amaçlı "Hydrafacial uygulaması" yapılıyor. Daha önceleri büyük ve fazla alan kaplayan cilt bakım cihazlarının yerini şu sıralar dünya genelinde rövanşta bulunan hydrafacial almaktadır.

Hydrafacial; cilt yenileme, akne, sivilce, leke, çukur ya da yaşlanma karşıtı tedavilerde kullanılan bir cilt bakım yöntemidir. Cildinin her zaman bakımlı, genç görünmesini isteyenlerin büyük ilgi ile araştırdıkları Hydrafacial hem bakım yapıyor hem de cildi besleyerek sağlıklı görünmesine neden oluyor. Günlük hayatınızda yaptığınız cildinize uygun olmayan bakım ürünlerini kullanmak bu ürünlere para vermek yerine bu yöntemle daha sağlıklı ve bakımlı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Vakum yöntemi ile çalışan, cildi derinlemesine temizleyen bir başlık kullanılarak yapılan Hydrafacial, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için tamamen ağrısız ve acısızdır. Cilt yüzeyinde yer alan geçmeyen siyah noktalar, ince kırışıklıklar, renk tonundaki farklılıkları ve lekeler farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar ve doğru uygulama ile tedavi edilebilir. Hydrafacial yöntemi sayesinde tek bir seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir. Cildin en alt katmanından başlayarak temizlik sağlayan vakumlu başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tüm ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırır.


Hydrafacial nasıl uygulanır? Nelere Dikkat edilmelidir?

Hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandıran hydrafacial uygulaması son derece basittir, fakat hydrafacial uygulamasından önce yapılması gereken birkaç detay vardır; Öncelikle cildin gözeneklerini açmak için yüz temizleme suyu ya da solüsyonlarından faydalanılarak cilde ön temizlik uygulanmalıdır. Daha sonra uygulama yapılacak cildin türüne (kuru, yağlı, akneli vs) göre buhar uygulaması yapılmalıdır. Buhar uygulamasında tavsiye edilen süre; 10 dk. Buhar, 5 dk. ozon olmak üzere toplamda 15 dakikadır. Bu süre cilt yapısına göre farklılık gösterebilir.

Bu aşamalardan sonra cildin gözenekler açılmış ve ciltteki kolojen yapı daha kuvvetli hale getirilmiş olur.

Hyfrafacial uygulamasına Vakum Başlık kullanarak başlayabilirsiniz. Bu başlık sayesinde uygulama sürecinde cildin üzerinde bulunan ölü hücreler, akneler, yağ bezeleri, siyah noktalar kısa sürede giderilmiş olur. Zor bölgelerde burun kenarları, göz çevresi ve çok kişinin şikayetçi olduğu “T” bölgesinde Ultrasonik Spatula kullanılmalıdır. Bir sonraki aşamada cildin türüne ve problemine göre özel solüsyon seçilmeli ve cilde yumuşak bir biçimde uygulanmalıdır. Uygulanan solüsyon Radyofrekans Başlığı yardımıyla kolajen yapıyı harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiğinden cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlar. Bu işlem sonrası biriken solüsyon Cold(soğuk) Başlık yardımıyla şok etkisi yaratır ve solüsyon cilde hapsedilmiş olur.

Devamında Sprey Başlığının üzerinde bulunan küçük tüpe cilt tipine uygun ferahlatıcı tonik seçilmeli ve tüm bölgeyi kapsayacak şekilde uygulanmalıdır. Bu işlem sonrası cilt kısa süre dinlendirilmeli ve Led Terapisiyle cilt bakım işlemi son bulmalıdır.


Ülkemizde birçok Hyfrafacial cihazı olmasına karşın bazıları küçük motor sistemleri ve kullanılan malzeme kalitesinin eksikliğinden dolayı iyi sonuçlar verememektedir. Müşterilerinizin bu seanslardan memnun ayrılması için kesinlikle orijinal cihazlar tercih edilmelidir. Bizlerle iletişime geçerek Hyfrafacial cihazı hakkında daha fazla bilgi alabilir, uygun ödeme koşulları ile orijinal bir Hyfrafacial’a sahip olabilirsiniz.Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page